Sākums > smalkās kaites > krīze. miers. asonanse

krīze. miers. asonanse

jūnijs 19, 2008 Komentēt Go to comments

Sēžot pelnu pilnā pilsētas nomalē, kutinot vārdus zem grāmatas vāka, iedomājos par lapām, kas varēja izplaukt, bet sadega mežā. Augustā. Vai jūnijā. Nav svarīgi. Tie koki nodega kā sērkociņi. Tavus stāstus neviens tā arī neizlasīs. Ļoti stulbi un bēdīgi tā – redzēt savu vēl nenocirsto grāmatu degam.
Bet zem manām pēdām snauž parastas smiltis. Pelēkas…ne tādas kā pie jūras. Snauž, elpo, redz sapņus par vētrām – nenovēršamu uzvaru, plaukstām, zem kurām raud iekaisušas acis. Smiltis….tās aizsegs sauli. Pavisam. Kādreiz. Kad vēji izaugs lieli un atgriezīsies no austrumiem, nesot līdzi nepanesamu mieru – fatālisma kulmināciju pārdzīvojušu vienaldzību. Radio klusēs.
Varbūt tu redzēsi manu pēdu nospiedumu uz smilšu graudiņiem savās acīs.
Sēžot pelnu pilnā pilsētas nomalē, atceros tavus pirkstus – atsevišķi [no visa, kas ir TU]. Tie smaržoja pēc…pirkstiem. Neviens to nemanīja…ziepes, zemenes, tinte, sviedri, nauda, cepta vista…Man patika tavi pirksti. Man patika nemeklēt zemtekstus acīmredzami seklās vietās. Man nebija bail.

„Ночами-чами” pirms 1959.gada dzimušas jaunavas rūpīgi smalcina krāsas, kuru nosaukumu zina vien klostera priekšniece. Alķīmija un vistu olas svētajiem par godu. Ja laika skaitītājs attopas no lūgšanām, bada vai revolūcijas, omlete vairs nav grēks. Ja nē, sātans atsūta kalendāru [ar elles gleznaināko vietu attēliem].
Sirdsapziņa. Sirds-apziņa. Sirds-ap-ziņa. Sir[сыр]-DS[at Nintendo]-ap-ZI[Zanussi ZI 1604]-ņa’. Ņa’ ir tāds pēdējais „ņau”. Veci ļaudis izvairās par to runāt. Tāpat kā par kaunu un karjeru, jo tie nav refleksi…jo tie bija sen, iespējams, sapnī. Varbūt jāpārtrauc izlikties. Varbūt putekļos ir barības vielas.

Sēžot pelnu pilnā pilsētas nomalē ar vārdnīcu galvā un asinīm sirdī, es izdomāju laiku atpakaļ. Cik sen vien varēju. Gandrīz līdz pasaules radīšanai. Nav. Laika. Nav. Laika. Nav. Ritējums ir mandala. Tāpat kā zaldāti tīra zābakus un maršē kolonās pirms parādes, mēs iemācāmies nāvi…Laika nav. Žēl, bet liela daļa vārdu pārvēršas slimas fantāzijas radītos ornamentos. [Atzīšos, man vislabāk tīk: mūžizglītības programmu attīstības retrospektīva – ieskats progresīvajā plānošanā. Jo īpaši – izšūts pelēkiem diegiem uz zila samta].
Sajūtas ir alegorija. Skaidrība ir ilūzija. Mani putekļi klājas pār tavu mandalu…līdz vējam.
Objektīvās realitātes pārņemtie indivīdi [kā kulta priekšmetus] glabā pulksteņus vakuumā, ledū un tautasdziesmās. Viņi nomirs.

Lietū pamostas magoņu sēklas. Laika nav. Degviela nedeg un ūdenim ir pliekana dzīves garša.
Tumsā kāds atnesa noplēšamā kalendāra lapiņu [2008.gads 4.jūnijs]. Otrā pusē [tajā, kur drukā derīgus padomus] bija pārkāpts valodas likums, izvietojot šādu te teikumu – „Не убивайте меня!” [šrifts: 12; Arial; Bold].

Laika. Nav. Gandrīz.

Advertisements
Kategorijassmalkās kaites
 1. mugsalbulurgy
  jūnijs 10, 2010 plkst. 5:46 pēcpusdienā

  Ломаются быстро. Более-менее приличный самокат (например в Metro) будет стоить 600-800 руб. Ну а модели за 1900 руб и …

  Продать очень просто на нашем сайте бесплатных объявлений.
  Объявления со всех регионов России. Продай старые вещи – купи машину! Купи намного дешевле у частника.
  Продать так же просто, как и купить. Найди то, что ищешь по низкой цене!
  На нашем сайте вы всегда найдете что-нибудь нужное для себя ! Посетите наш сайт – вы не останитесь равнодушны.

  Фигурное катание — конькобежный вид спорта, относится к сложнокоординационным видам спорта. Основная идея заключается в передвижении спортсмена или пары спортсменов на коньках по льду с переменами направления скольжения и выполнением…

  Продать

 1. Oktobris 18, 2017 plkst. 10:34 priekšpusdienā
 2. Oktobris 18, 2017 plkst. 12:48 pēcpusdienā
 3. Oktobris 19, 2017 plkst. 3:59 priekšpusdienā
 4. Oktobris 19, 2017 plkst. 4:47 priekšpusdienā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: