Sākums > fiziskā kultūra > simbols kā diagnoze

simbols kā diagnoze

novembris 28, 2007 Komentēt Go to comments

Zvaigzne. Ar pieciem stariem. Principā, ļoti vienkārš simbols, kas ticis izmantots vēl pirms mūsu ēras, tāpēc tāpēc velk sev līdzi „veselu maisu dāvaniņu” – spīdīgos papīros un vecās trauklupatās savīstītu jēgu un nozīmju. Mēs tomēr esam banāli. Te – uz zemes. Piecstaru zvaigzne ir gan bijušās PSRS, gan Ķīnas, gan ES un ASV simbolika [pēdējiem diviem, protams, vienas zvjozdočkas par maz, tāpēc uzvedas kā konjaks uz vecumu] u.t.t. Vienvārdsakot, kur ne spļausi, trāpīsi zvaigznei un, visdrīzāk, tā būs aizsargāta ar likumu.

Šumeri izmantoja piecstaru zvaigzni – piktogrammu, lai apzīmētu kaktu, nelielu telpu vai bedri. [šumeriski nosmīnēju par daudzzvaigžņotajiem – bedrainajiem karogiem] Savu artavu „maisa” pildīšanā pēcāk deva pitagorieši, Kabala, musulmaņi, kristieši [kas pacentās jo īpaši, griežot to gan ar virsotni uz augšu, gan uz apakšu, gan sazin’ kā vēl un šo improvizāciju rezultatā „uztapinot” ij Jēzu, ij sv.Trīsvienību, ij pašu nelabo], virkne citu dažāda kalibra reliģiju u.t.t. Kādu laiku zvaigzne bija arī Jeruzalemes oficiālais zīmogs.

Humānisti nospļavās uz visu iepriekšminēto un piemeta klāt vēl vienu zvaigznīti – cilvēka personību – jaunā laikmeta lielako vērtību. [ak, sirdsšķīstie humānisti…] Franču revolūcija, antireliģisks noskanojums un vispārēja pārņemtība ar „brīvības, vienlīdzības, brālība” ideju [не к ночи будут упомянуты!] noveda līdz tam, ka „humānistu zvaigznītes” izķēra kā karstus pīrādziņus. Sākumā iepriekšminētās revolūcijas dzemdēta republika, tad citas valstis…[popkultūra?] Arī masoni nesmādēja „uzčinīt” sev spožu zvaigznīti [ar divām pusēm – vienu, okulto, iekšējai lietošanai, otru, dikti līdzīgu humānisma „purnam”, ko spraust pie tautās ejamā mundiera un vēl šur tur…]. Jo lielāku izplatību guva sociālisma idejas un „dažādu grupējumu” [khemm…] ietekme, jo vairāk zeme atgādināja naksnīgās debess atspulgu rāmā ūdenī.

Piecstaru zvaigzne, iespējams, ir visizplatītākais simbols, ko izmant odažādas organizācijas, kustības oficialas un neoficiālas iestādes u.t.m.l. Tas, protams, nenozīmē, ka aiz katra tāda veidojuma stāv masoni vai komunisti [на всех не напасешься]. Bet tā ir laba viela pārdomām, minējumiem un sazvērstības teorijas bīdīšanai, ja galīgi nav ko darīt [izskatās, ka pasaule no ta cieš masveidā].

Raibajā zvaigžņu cienītāju pulkā ir arī mormoņi [tie, kas uzplijas uz ielām], sātanisti, kas pentagrammu „tulko” tik pat manierīgi daudzveidīgi kā viņu oponenti, dažādu pagānisko kultu „kopēji” [tiem gan nākas pārkāpt pār priekšrakstiem un attēlot zvaigzni ar vienu staru uz augšu, lai netīšām neattaptos sātanistu rindās…nez, vai senču gari to piedos?], maģijas praktizētaji…eh, visi pēc kārtas.

Arī krievi pēc sociālistiskās revolūcijas attapās – eu, a mums tak simbolu nav! Sakotnēji sirpis & āmurs & sarkana zvaigzne bija Sarkanās armijas atpazīšanas zīme [aizsardzība mieram un darbam], turklāt dažādu politiskas dabas nesaskaņu dēļ zvaigzne tika attēlota [ak, šausmas!] ar diviem stariem uz augšu. Tāda pati zvaigzne bija arī uz pirmā padomju ordeņa. Taču sabiedrība „sabuntojās” un drīz vien zvaigzne tika pagriezta „kā pienākas”. Pēc tam sarkano pentagrammu padarīja arī par oficiālo valsts simbolu. Un atkal…”panesās”.

Dažu simbolu ietilpība ir vienkārši apbrīnojama, vai ne? Jo negribas taču ticēt, ka mums jau no sākta gala ir problāmas ar iztēli…vai tajā visā tiešām kaut kas ir.

Advertisements
Kategorijasfiziskā kultūra
 1. Decembris 9, 2007 plkst. 8:16 pēcpusdienā

  Mm, paldies par šo, interesanti! Man patiktos pastudēt simboloģiju, būs kaut kad jāsāk pētīt pieejamie kursi :)

 2. Decembris 14, 2007 plkst. 3:32 pēcpusdienā

  incanti!

 3. Decembris 18, 2007 plkst. 5:35 pēcpusdienā

  sapratu, tad sanāk, ka zvaigznes izmanto komunistiski noskaņoti šumeru sātanisti, kas dzīvo ķīnas un amerikas teritorijās

 4. Decembris 18, 2007 plkst. 7:49 pēcpusdienā

  to raim2s:mīļš kopsavilkums. ieskaitīts. :)

 1. Decembris 16, 2007 plkst. 1:40 pēcpusdienā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: