Sākums > fiziskā kultūra, smalkās kaites > aseksuāļi un antiseksuāļi*

aseksuāļi un antiseksuāļi*

Decembris 2, 2006 Komentēt Go to comments

 *kas tas ir un ar ko viņus ēd?

Aseksualitāte – apzīmē cilvēkus, kam ir nepietiekama vai pilnībā neesoša seksuālā tieksme, vai arī, dzimumpiederība nav pieņemama. Nav noskaidrots, vai aseksualitāte ir seksuāla disfunkcija, vai seksuālā orientācija; vēl jo vairāk – paša vārda definīcija nav līdz galam skaidra un noteikta. Dažkārt vārds “aseksualitāte” tiek lietots kā dzimumu identificējošs nosaukums attiecībā pret cilvēkiem, kuru neizteiktā dzimumtieksme neļauj tos kategorizēt saskaņā ar tradicionālo dzimumu definīciju.

 

Jautājums, vai aseksualitāte ir uzskatāma par seksuālo orientāciju, joprojām ir atklāts. Argumenti pret apgalvojumu, ka tā ir orientācija, iekļauj sevī aseksualitātes izskatīšanu kā:

 

·         Seksuālu traucējumu paveidu;

 

·         Seksualitātes (heteroseksualitātes, homoseksualitātes, biseksualitātes) apspiešanu;

 

·         Hormonālās sistēmas traucējumu izraisītu parādību;

 

·         Aizkavētu attīstību;

 

·         Seksualitātes sublimāciju personīgu, reliģisku, kultūras iemeslu dēļ;

 

·         u.c.

 

Tomēr daudzi cilvēki, kas sevi identificē kā aseksuāļus, neattiecina augstākminētos apgalvojumus uz sevi. Sevišķi tas attiecas uz pirmo punktu – aseksualitāti kā seksuālu traucējumu veidu. Tie, kas uzskata, ka aseksualitāte nav pataloģija, uzsver, ka līdzīgi spriedumi ir izskanējuši arī attiecībā uz homoseksualitāti un biseksualitāti, kas pašlaik tiek uzskatītas par leģitīmām orientācijām. [ak, nabaga otrie, kā viņus….muahahahaha, un tagad jādomā, uz ko orientējas aseksuāļi, ja viņiem seksa nav, respektīvi ir pilnīga dezorientācija?]

Paralēli „aseksualitāte” kā termins tiek izmantota arī bioloģijā, apzīmējot sugas, kas vairojas no viena īpatņa, kaut gan no iepriekš izklāstītā konteksta izriet, ka nevairojas vispār.

             Līdztekus aseksuāļiem pastāv arī antiseksuāļi. Taču starp tiem ir būtiskas atšķirības.

 

Antiseksualitāte – negatīva un noliedzoša nostāja attiecībā uz seksualitāti, vai kustība pret visām seksualitātes formām un izpausmēm. Cilvēki, kas piekrīt augstākminētajam un to propagandē tiek saukti par antiseksuāļiem. Viņi uzskata, ka seksualitāte un sekss ir atkarība, kas rada negatīvas psiholoģiskas un sociālas sekas, sagrauj attiecības, liek melot un krāpt, lai gūtu seksuālu baudu. Antiseksuāla persona, kas noliedz dzimumsakarus, tiek izskatīta kā celibātu, vai antiseksuālu celibātu ievērojoša, bet ne obligāti kā aseksuāla. Bieži vien antiseksuāļi uzskata, ka seksualitāte kalpo par pamatu daudzām pasaule problēmām (pārapdzīvotība, militārie konflikti).

 

Kā jau tika minēts, antiseksualitāte nav noteikti saistīta ar aseksualitāti, tās iemesli balstās uz morāli. Daži no argumentiem par labu antiseksualitātei ir:

 

·         Seksualitāte padara attiecības sarežģītākas;

 

·         Sekss un intimitāte var būt nesavienojami;

 

·         Seksuālās tieksmes liek cilvēkiem aizstāt saprātu ar instinktiem (dzīvnieciskumu);

 

·         Dzimumakta laikā organisms izstrādā endorfīnu, t.s., laimes hormonu, kas darbojas līdzīgi narkotiskajiem preparātiem un varot izraisīt atkarību.

 

·         Dzimumtieksme liek cilvēkiem melot un krāpt, tādējādi graujot attiecības.

 

·         Seksualitāte rada diskrimināciju, kas ir balstīta netikumību un netolerantu attieksmi pret seksuālajām minoritātēm;

 

·         Seksuālās vēlmes ir sabiedrības uzspiesti pieņēmumi – cilvēkam pašam ir jāsaprot kāda ir viņa seksualitāte;

 

·         Daudzi antiseksuāļi nesaskata starpību starp „piekrišanu” un „piespiešanu”, uztverot dzimumattiecības tikai kā apspiešanas veidu;

 

·         Tāpat arī daudzi antiseksuāļi saskata saikni starp nekontrolētu vairošanos, resursu samazināšanos un vides problēmām. Šī ideoloģija tiek dēvēta par „dziļo ekoloģiju”, dažkārt arī par „ekofašismu”.

        Pie iepriekšminētā vēl var piebilst, ka 99% noziedznieku nodarbojas ar seksu un tādi briesmoņi kā Hitlers, Staļins un  manas bijušās dzīvesvietas sētniece radās tieši dzimumakta rezultātā.

—Un tātad, ar ko viņus ēd…jeb, kamdēļ es vispār par šo visu…nu…izteicos. Lieta tāda, ka aseksualitāte kā individuāla viena sabiedrības locekļa problēma, nerada draudus apkārtējiem. Bet, kad tā jau kļūst par pārliecību un pāraug antiseksualitātē, mēs, nabaga naivie ļauži, esam pakļauti riskam izmirt…:D eh, patiesībā, es tikai gribēju parādīt, ka viņi ir…un tas ir smieklīgi. Tāpēc, ka smieklīgi, jau ir vērts veikt pētījumu…viss.


        

Advertisements
 1. Decembris 3, 2006 plkst. 1:05 pēcpusdienā

  Kā teica viens mans prātīgs draugs: “Ja esi pārliecināts, ka zini, kas ir labi un slikti, kā pareizi dzīvot un audzināt bērnus utt., un pēc šīm zināšanām tu arī veido savu dzīvi, tu esi paštaisns, un tas ir ļoti jauki. Tiklīdz tu sāc šos uzskatus uzspiest citiem, tu kļūsti par neiecietības un naida kurinātāju, un tas vairs nekam neder.”

 2. aprīlis 6, 2007 plkst. 9:56 priekšpusdienā

  eva longoria nude eva longoria nude http://www.blogas.lt/evalongorianude eva longoria nude

 3. Decembris 14, 2007 plkst. 4:38 pēcpusdienā
 4. ieva
  Decembris 25, 2009 plkst. 7:33 pēcpusdienā

  Visapkārt sekss,sekss, tik daudz seksa, ka sāk riebties. Vīrieši sievietēs redz tikai seksa objektu, nevis pašu cilvēku. Gribētos, lai vairāk iezīmējas antiseksualitāte. Jābūt taču kaut kādām robežām! Cieņa un pieklājība vispār izpaliek! Šobrīd seksa, pornogrāfijas, krāpšanas, naida kļuvis par daudz. Vai ir antiseksuāļu “biedrība”? Es vēlos iepazīties ar sev interesējošām personībām.

 1. No trackbacks yet.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: